Telefon: 68 347 7300
A-   A   A+     A  A
Start « O Szpitalu «

Apteka Szpitalna

Kontakt z Apteką

mgr farmacji Przemysław Błoch, kierownik - tel. 68 347 73 46
poczta elektroniczna: p.bra@k.sp@mu..bloch@spzoz.bra@k.sp@mu.wolsztyn.pl

Apteka Szpitalna kierowana przez farmaceutę jest jedyną jednostką szpitalną sprawującą fachowy nadzór nad całokształtem gospodarki lekowej.

Wspólnie z pracownikami oddziałów szpitalnych zabiegamy o bezpieczeństwo farmakoterapii pacjentów naszego szpitala. Dążymy do zapewnienia najskuteczniejszych metod terapii poprzez poradę, ustalanie standardów postępowania oraz dostarczenie potrzebnych produktów.

Zespół apteki wspólnie dba, by produkty lecznicze oraz wyroby medyczne były dobrej jakości, gwarantowały bezpieczeństwo i skuteczność terapii. Dla osiągnięcia tego celu dostarczaene do szpitala leki i sprzęt medyczny są dokładnie sprawdzane, przechowywane w odpowiednich warunkach temperatury i wilgotności - zgodnie z wymogami prodcentów i Prawa Farmaceutycznego oraz dystrybuowane bezpieczenie do oddziałów.

Nadzorowi apteki szpitalnej podlegają również produkty lecznicze przechowywane w apteczkach oddziałów szpitalnych. W aptece szpitalnej wytwarzane są preparaty recepturowe, które poszerzają możliwości opieki i pielęgnacji pacjentów szpitala.

Pracownicy apteki szpitalnej rozwijają program opieki farmaceutycznej, którego ideą jest zapewnienie informacji o lekach, zbieranie wiadomości o dotychczasowej farmakoterapii pacjentów przyjmowanych do szpitala a także analiza interakcji lekowych.

Apteka prowadzi nadzór nad praktykami studentów Wydziałów Farmaceutycznych.

Zgodnie z zapisami Prawa Farmaceutycznego Apteka jest placówką ochrony zdrowia publicznego, w której osoby uprawnione świadczą w szczególności usługi farmaceutyczne tj.:


aiit aiit aiit
zmodyfikowano: 2016-09-12 19:53:00   

Witryny powiązane

Powiat Wolsztyn Miasto Wolsztyn Gmina Przemęt Gmina Siedlec Stowarzyszenie SNRRSP NFZ Poznań BIP Szpitala
System Zarządzania Jakością Ranking Rzeczpospolita 2019 Ranking Rzeczpospolita 2018 Akredytacja