Telefon: 68 347 7300
A-   A   A+     A  A
Start « Leczenie « Oddziały «

Oddział Neonatologiczny

Kontakt z Oddziałem

lek. Liliana Ratajczak-Grześkowiak - Ordynator

Dyżurka pielęgniarska, sekretariat - tel. 68 347 73 42
Pielęgniarka Oddziałowa - Elżbieta Tyszka


Oddział Neonatologiczny w SPZOZ Wolsztyn znajduje się w budynku F, jest ośrodkiem o I stopniu referencyjności. W naszym szpitalu rocznie na świat przychodzi ok. 1000 dzieci i liczba ta nadal wskazuje na tendencję wzrostową.

Personel oddziału noworodkowego sprawuje 24-godziną opiekę nad noworodkami zdrowymi, wymagającymi wzmożonego nadzoru i szczególnej opieki. W przypadku wymaganej konsultacji, przekazania dziecka do szpitala specjalistycznego, oddział współpracuje ze specjalistycznymi ośrodkami klinicznymi lub przekazuje szpitalowi o wyższemu poziomowi referencji.

Na oddziale Neonatologicznym matka przebywa z noworodkiem od pierwszych godzin życia - system roming-in. Personel oddziału dostarcza matce wyczerpujących informacji na temat korzyści i metod karmienia naturalnego. Służy pomocą w problemach laktacyjnych. Udziela edukacji i praktycznych wskazówek na temat kąpieli, pielęgnacji noworodka i dalszych zaleceń po wypisie dziecka ze szpitala.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej zabezpiecza wszystkie niezbędne artykuły pielęgnacyjne niezbędne dla matki i dziecka podczas sprawowanej opieki.

Oddział jest wyposażony w specjalistyczny sprzęt:

Opieka nad noworodkiem obejmuje: Oddział Neonatologiczny posiada certyfikat jakości PN-EN ISO 9001:2015-10.

neo neo neo

neo neo neo
zmodyfikowano: 2018-10-19 08:16:01   

Witryny powiązane

Powiat Wolsztyn Miasto Wolsztyn Gmina Przemęt Gmina Siedlec Stowarzyszenie SNRRSP NFZ Poznań BIP Szpitala
System Zarządzania Jakością Ranking Rzeczpospolita 2019 Ranking Rzeczpospolita 2018 Akredytacja