Treść artykułu

Odwiedziny pacjentów hospitalizowanych w SPZOZ w Wolsztynie

W związku z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 14 czerwca 2023 roku, odwołującym stan zagrożenia epidemicznego  z dniem 01.07.2023 roku w SPZOZ w Wolsztynie przestają obowiązywać obostrzenia związane z odwiedzinami pacjentów, w tym nakaz noszenia maseczek.

Jednocześnie z uwagi na bezpieczeństwo epidemiologiczne apelujemy o powstrzymanie się od wizyt w szpitalu osób odwiedzających z objawami infekcji : kataru, kaszlu, gorączki. Apelujemy o ograniczenie liczby osób odwiedzających i czasu odwiedzin u jednego pacjenta oraz każdorazową dezynfekcję rąk.

Odwiedziny nie powinny kolidować i utrudniać codziennej pracy oddziałów szpitalnych. W trosce o komfort pacjentów i ich prawo do zachowania intymności, uwzględniając możliwości organizacyjne szpitala i harmonogram pracy, zalecane jest odwiedzanie pacjentów w godzinach od 14 do 18. Podstawa prawna: Ustawa o prawach pacjenta i rzeczniku praw pacjenta (z późn. zm.) Art. 5.

Osoby odwiedzające stosują się do Regulaminu osób odwiedzających lub osób sprawujących dodatkową opiekę nad pacjentami oraz poleceń wydawanych przez personel medyczny.

Bufet

Na terenie Szpitala znajduje się Bufet. Oferuje dania gorące, zimne przekąski, świeże owoce, napoje oraz słodycze.

Godziny otwarcia bufetu:
poniedziałek - piątek w godz. 08:00 - 16:00
sobota - niedziela w godz. 09:00 - 15:00

Parking

Parking dla odwiedzających i interesantów znajduje się przed obiektem szpitalnym (płatny w parkometrach, ograniczona liczba miejsc).

Załączniki