Treść artykułu
Przekazanie

Dzięki bezinteresownej pomocy wielu wspaniałych rzemieślników Cechu Rzemiosł Różnych w Wolsztynie możliwe było wyremontowanie dwóch pojazdów sanitarnych, które znajdowały się na stanie wolsztyńskiego szpitala, ale nie były już użytkowane.

W piątek tj. 7.07.2023 r. starosta Jacek Skrobisz wraz z dyrektorem szpitala – Karolem Mońko przekazali Mercedesa Vito do Litynia, zaś Mercedesa Sprintera Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio z Poznania, która zadba, aby trafiła do Zaporoża.
„Oba pojazdy sanitarne zostały już wycofane z użytkowania, ponieważ ich stan techniczny nie pozwalał na dalszą eksploatację, a kolejne naprawy były bardzo obciążające dla budżetu szpitala” – mówił starosta Jacek Skrobisz.

W marcu 2023 Rada Społeczna przy SPZOZ w Wolsztynie wyraziła zgodę na zbycie pojazdów, ale dzięki dobrym zbiegom okoliczności i właściwym osobom z wielkimi sercami i chęciami możliwe było gruntowne naprawienie samochodów, aby mogły nadal ratować ludzkie życie w ogarniętej wojną Ukrainie.

Warto dodać, że z upominkami przybyli także członkowie stowarzyszenia przyjaźni Wolsztyn – Lityń, którzy zapakowali Vito po sufit kartonami pełnymi artykułów medycznych, zaś Burmistrz Wojciech Lis przekazał torbę do pierwszej pomocy przedmedycznej.

Udostępnij:

Może Cię zainteresować